Warunki inwestycyjne

Przełącznik języka

Wyszukiwarka

Warunki inwestycyjne

WARUNKI INWESTYCYJNE

Atrakcyjna lokalizacja

Położenie SSSE w bezpośrednim sąsiedztwie granic z Rosją, Litwą i Białorusią, w regionie pełniącym funkcję pomostu pomiędzy Europą Zachodnią, a Wschodnią otwiera przed przedsiębiorcą ogromne możliwości zaistnienia na chłonnych rynkach wschodnich. Nasze tereny położone są również w regionie, gdzie warunki życia i mieszkania należą do najtańszych w Polsce, w miejscu bardzo atrakcyjnym pod względem turystycznym z najczystszym środowiskiem w Europie.

Wykwalifikowani pracownicy
W prowadzeniu swojej działalności przedsiębiorcy mogą skorzystać z potencjału młodych, dobrze wykształconych pracowników. Koszty pracy należą do jednych z najniższych w kraju. Odpowiednie przygotowanie zawodowe zapewniają szkoły wyższe, średnie i zawodowe.

Przyjazny samorząd
Lokalne władze traktują priorytetowo rozwój przedsiębiorczości. Urzędy administracji samorządowej tworzą przyjazny klimat dla inwestorów.

Tereny przemysłowe przygotowane do rozpoczęcia szybkiej działalności gospodarczej
Oferowane do sprzedaży grunty, wyposażone są w pełną infrastrukturę techniczną, sprzedawane są na własność. Konkurencyjne ceny podlegają negocjacjom. Działki dzielone są zgodnie z potrzebami inwestorów. Tereny Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej posiadają miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego.

Duże możliwości kooperacji i rozwinięta infrastruktura około biznesowa
Na obszarze Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej funkcjonują otwarte na współpracę przedsiębiorstwa działające w wielu branżach. W regionie swoje placówki posiadają liczne banki, towarzystwa ubezpieczeniowe, biura doradztwa prawnego, finansowego itd. Silną stroną regionu jest również rozwinięta baza turystyczna. Dodatkowe możliwości stwarza bliska obecność parków naukowo-technologicznych w Suwałkach, Ełku i Białymstoku.

Profesjonalna i życzliwa obsługa inwestora
Pracownicy SSSE S.A. udzielają przedsiębiorcom pełnej i fachowej pomocy na każdym etapie realizacji przedsięwzięcia.

Inwestor nabywając grunt położony w granicach dawnej strefy ekonomicznej (w podstrefach) może ubiegać się o decyzję o wsparciu nowej inwestycji. Decyzja taka jest wydawana na okres 15 lat, niezależnie od obowiązującej maksymalnej intensywności publicznej w danym regionie. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą terenów inwestycyjnych Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A.

Proszę wybrać kursorem wybraną podstrefę.

 

PRZEDSIĘBIORCY / COMPANY

PARTNERZY / PARTNERS

Siedziba spółki

ul. Noniewicza 49
16-400 Suwałki
tel.: (+48 87) 565 22 17
ssse@ssse.com.pl

Biuro w Ełku

ul. Mickiewicza 15
19-300 Ełk
tel.: (+48 87) 610 62 72
elk@ssse.com.pl

Biuro w Ełku

ul. Mickiewicza 15
19-300 Ełk
tel.: (+48 87) 610 62 72
elk@ssse.com.pl

treść