Foto

Przełącznik języka

Wyszukiwarka

Konferencja „20 lat działalności Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej na rzecz rozwoju północno – wschodniej Polski”

25 listopada 2016 roku odbyła się uroczysta konferencja podsumowująca dwadzieścia lat działalności Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
Mieliśmy zaszczyt gościć m.in. Wicepremiera Mateusza Morawieckiego Ministra Rozwoju i Ministra Finansów, Jarosława Zielińskiego Wiceministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Posła RP, przedstawicieli Parlamentu RP, przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego, w których funkcjonują podstrefy SSSE, Prezydenta Suwałk Czesława Renkiewicza, Prezydenta Ełku Tomasza Andrukiewicza, Burmistrza Gołdapi Tomasza Luto, przedstawicieli władz województw podlaskiego oraz warmińsko – mazurskiego, przedstawicieli służb mundurowych i jednostek współpracujących z SSSE oraz przede wszystkim Inwestorów, których firmy działają w ramach Strefy.
W trakcie konferencji odbyły się wystąpienia Prezesa Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Leszka Dec, Mateusza Morawieckiego, Jarosława Zielińskiego oraz włodarzy Miast – Akcjonariuszy SSSE – Czesława Renkiewicza, Tomasza Andrukiewicza oraz Tomasza Luto.
Suwalska Specjalna Strefa Ekononomiczna uhonorowała Inwestorów, którzy w sposób szczególny przyczynili się dla rozwoju Polski północno – wschodniej. Statuetki zostały przyznane następującym przedsiębiorstwom:

Kategoria „Pierwsze zezwolenie”

SIDO Sidorek, Wróblewski Sp. j. – Podstrefa Suwałki
Przedsiębiorca otrzymał pierwsze zezwolenie w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Zezwolenie o nr 1 wydane 16 października 1996 r. Znany producentów kawy.

PRODEKO-EŁK Sp. z o.o. – Podstrefa Ełk
Przedsiębiorca otrzymał pierwsze zezwolenie w Podstrefie Ełk w dniu 22.11.1996 r. Firma produkuje najnowocześniejsze urządzenia do oczyszczania ścieków.

A&G KOPERTY Gołdapska Fabryka Kopert Sp.z.o.o. – Podstrefa Gołdap
Przedsiębiorca otrzymał pierwsze zezwolenie w Podstrefie Gołdap w dniu 07.06.2000 r. Znany i ceniony producent kopert. Kapitał polski.

MASTERPRESS S.A. – Podstrefa Białystok
Przedsiębiorca otrzymał pierwsze zezwolenie w Podstrefie Białystok w dniu 23.11.2009 r. Masterpress jest liderem produkcji etykiet typu shrink sleeve. Kapitał polski.

PHU OKLEINA Kazimierz Domurat – Podstrefa Łomża
Przedsiębiorca otrzymał pierwsze zezwolenie na terenie Podstrefy Łomża w dniu 18.06.2014 r. Ceniony producent materiałów do produkcji mebli, współpracującym ze znanymi firmami meblarskimi. Kapitał polski

ROCKWOOL POLSKA Sp. z o.o. – Podstrefa Małkinia Górna
Przedsiębiorca działa na terenie Podstrefy Małkinia Górna Nakłady inwestycyjne w wysokości ponad 249 ml zł, zatrudnienie ponad 300 osób. Światowy lider w produkcji skalnej wełny mineralnej. Kapitał duński

PFLEIDERER MDF Sp. z o.o. – Podstrefa Grajewo
Przedsiębiorca działa na terenie Podstrefy Grajewo. Nakłady inwestycyjne w wysokości ponad 392 ml zł, zatrudnienie ponad 140 osób. Producent wysokiej klasy płyty meblowe typu MDF. Kapitał niemiecki

Zakłady Produkcyjno-Usługowe PRAWDA Sp. z o. o. – Podstrefa Olecko
Przedsiębiorca działa na terenie Podstrefy Olecko, realizuje inwestycję o wartości ponad 50 mln zł. Znany producent mebli z drewna litego oraz galanterii sklejkowej. Kapitał polski

SaMASZ Sp. z o.o. – Podstrefa Zabłudów
Przedsiębiorca działa na terenie Podstrefy Zabłudów, realizuje nową inwestycję o wartości ponad 65 mln zł, Należy do czołówki europejskich producentów maszyn rolniczych. Kapitał polski

GRUPA KAPITAŁOWA FABRYKI MEBLI "FORTE" S.A. – Podstrefa Ostrów Mazowiecka
Przedsiębiorca działa na terenie Podstrefy Ostrów Mazowiecka, jako firma Dystri Forte Sp. z o.o. realizuje inwestycje o wartości 32 mln zł. Ponadto Przedsiębiorca, jako firma Tanne sp. z o.o. na terenie Podstrefy Suwałki realizuje inwestycję szacowaną na kwotę 700 mln zł i planuje zatrudnienie w wysokości 1000 osób. FORTE to jeden z największych europejskich producentów mebli do samodzielnego montażu, tworzonych przez polskich i zagranicznych projektantów. Kapitał polski.

Kategoria „Największe inwestycje”

PADMA ART. Sp. z o.o. spółka komandytowa Padma 3.0.Sp. z o.o. spółka komandytowa – Podstrefa Suwałki
Przedsiębiorca w obu firmach, powiązanych kapitałowo, poniósł najwyższe nakłady inwestycyjne na terenie Podstrefy Suwałki w wysokości ponad 140 mln zł. Jest cenionym wytwórcą ramek. Kapitał polski

IMPRESS DECOR POLSKA Sp. z o.o. – Podstrefa Ełk
Przedsiębiorca poniósł najwyższe nakłady inwestycyjne na terenie Podstrefy Ełk w wysokości ponad 175 mln zł. Znany producent papierów dekoracyjnych wykorzystywanych w branży meblarskiej. Kapitał polski.

IRYD Sp. z o.o. – Podstrefa Gołdap
Przedsiębiorca poniósł najwyższe nakłady inwestycyjne na terenie Podstrefy Gołdap w wysokości ponad 55 mln zł. Działalność produkcyjną prowadzi w branży metalowej. Kapitał polski

BISON CHUCKS S.A. – Podstrefa Białystok
Przedsiębiorca poniósł najwyższe nakłady inwestycyjne w Podstrefie Białystok w wysokości 145 mln zł. Bison Chucks S.A. to międzynarodowy producent najwyższej, jakości oprzyrządowania technologicznego do obróbki skrawaniem. Kapitał polski

Kategoria „Największy pracodawca”

Porta KMI Poland Sp. z o.o. spółka komandytowa – Podstrefa Ełk
Przedsiębiorca utworzył na terenie Podstrefy Ełk największą ilość miejsc pracy - zatrudnia ponad 700 osób. Jest to znany i ceniony na świecie producent drzwi i ościeżnic. Kapitał polski.

MALOW Sp. z o.o. – Podstrefa Suwałki
Przedsiębiorca utworzył na terenie Podstrefy Suwałki największą ilość miejsc pracy - zatrudnia 606 osób. Posiada już 5 zezwoleń. Lider w produkcji mebli metalowych, które dystrybuuje na cały świat. Kapitał polski.

PW NORD-OST Sp. z o.o. – Podstrefa Gołdap
Przedsiębiorca utworzył na terenie Podstrefy Gołdap największa ilość miejsc pracy - zatrudnia ponad 120 osób. Firma jest liderem w produkcji opakowań tekturowych. Kapitał polski

ROSTI BIANOR Sp. z o.o. – Podstrefa Białystok
Przedsiębiorca utworzył na terenie Podstrefy Białystok największą ilość miejsc pracy - zatrudnia ponad 392 osoby. Lider na rynku przetwórstwa tworzyw sztucznych metodą wtrysku w Polsce. Kapitał duński

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim osobom, które przyjęły nasze zaproszenie.

Zarząd i Pracownicy Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A.

 

Szkolimy!

Przynależność do Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. wymaga dużej i specyficznej wiedzy. Dlatego też postanowiliśmy przybliżyć kilka najważniejszych kwestii samorządowcom rządzącym na terenie SSSE S.A.

W dniu 21 czerwca 2016 roku w Ełku, odbyło się Seminarium, podczas którego poruszaliśmy tematy związane z systemem obsługi inwestora. Oficjalnego powitania dokonał Prezes Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. – Prezes Leszek Dec.

Spotkanie rozpoczęło się od krótkiego przemówienia Prezydenta Ełku Tomasza Andrukiewicza, który wspomniał o korzyściach, jakie uzyskał Ełk, dzięki przynależności do strefy ekonomicznej.

Naszym gościem specjalnym był Mirosław Odziemczyk, Pełnomocnik Zarządu PAIiZ ds. Współpracy ze specjalnymi strefami ekonomicznymi. P. Odziemczyk wygłosił wykład nt.: „Standardów Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych”. Poruszył tak istotne kwestie, jak zasady budowania oferty inwestycyjnej, przedstawił najbardziej efektywne formy promocji oraz wyjaśnił jak wygląda współpraca PAIiIZ z Partnerami Regionalnymi w procesie obsługi projektu inwestycyjnego.Kolejny wykład, który mieliśmy okazję wysłuchać, został wygłoszony przez Wiceprezesa Zarządu SSSE S.A. Wojciecha Kierwajtysa. P. Prezes niezwykle szczegółowo określił zasady obsługi inwestora zarówno w strefie, jak i w gminie, bardzo dokładnie omawiając różnice istniejące pomiędzy nimi. Opowiedział również o współpracy, a także realizacji porozumień pomiędzy wspomnianymi podmiotami.

Łączymy nadzieję, że tego rodzaju spotkania spowodują usprawnienie współpracy pomiędzy Suwalską Specjalną Strefą Ekonomiczną i „naszymi” samorządami.

Konkurs Historyczno – Literacki „By czas nie zaćmił i niepamięć”.

Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna w miarę swoich możliwością stara się działać także na innych polach niż wąsko rozumiana sfera biznesowa. Uważamy, że wspieranie wszelkich inicjatyw budujących lokalną społeczność, rozwijających kulturalnie, wzmacniających poczucie wspólnoty, czy kształtujących tożsamość narodową w dużej mierze wpływa na jakość działań biznesowych. Właśnie dlatego SSSE zdecydowała się ufundować część nagród rzeczowych w Konkursie Historyczno –Literackim „By czas nie zaćmił i niepamięć”. W poszukiwaniu prawdy o Katyniu, Smoleńsku i Obławie Augustowskiej.W tym roku obyła się już czwarta edycja tego wydarzenia. Celem Konkursu jest zgłębienie wiedzy historycznej, kształtowanie świadomości historycznej i narodowej, zachęcanie młodzieży do podejmowania samodzielnych działań badawczych.  Organizatorem i pomysłodawcą Konkursu jest Jarosław Zieliński, Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji.   Pragniemy zatem poinformować, że 4 czerwca 2016 roku nastąpiło rozstrzygnięcie Konkursu. W uroczystości wziął udział Prezes Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Leszek Dec.

Serdecznie gratulujemy wszystkim Laureatom, ich opiekunom. Wyrażamy nadzieję, że dla uczestników Konkursu, udział w nim, stanowi impuls do dalszego rozwoju, czego z całego serca życzymy.

 

Nasi podopieczni w Stanach Zjednoczonych

Właśnie otrzymaliśmy relację z pobytu w USA od naszych podopiecznych – drużyny Debeściaków ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Suwałkach. Dzieciaki wzięły udział w Światowej Olimpiadzie Kreatywności Destination Imagination w Knoxville. Jak to się stało, że tam trafili?

1 kwietnia Debeściaki pojawiły się we Wrocławiu, żeby zaprezentować swoje umiejętności podczas XI Ogólnopolskiej Olimpiady Kreatywności Destination Imagination – Oczyma Wyobraźni. Okazało się, że młodzi Suwalczanie nie mają sobie równych w Wyzwaniu Teatralnym. Nagrodą był wyjazd do Ameryki i udział w światowej edycji tego wydarzenia.

Poza pokazaniem swoich umiejętności teatralnych dzieciaki miały okazję zawrzeć nowe znajomości z dziećmi z całego świata, porozmawiać w języku angielskim(co dla kilkulatków stanowi spore wyzwanie) oraz oczywiście wziąć udział w wielu dodatkowych zadaniach. Największą przygodą okazała się wizyta w Universal Studio, gdzie Debeściaki w mgieniu oka przeniosły się do świata Harrego Pottera i Parku Jurajskiego. Wartą zapamiętania była także wizyta w Disneylandzie.

Debeściaki wraz ze swoimi nauczycielkami - trenerkami w Stanach odniosły ogromny sukces – 31 miejsce w światowej klasyfikacji Olimpiady Kreatywności.

Niezmiernie miło nam słyszeć, że wsparcie Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej przyniosło takie efekty! Gratulujemy serdecznie i życzymy dalszych sukcesów!

Zespół SSSE.

PRZEDSIĘBIORCY / COMPANY

PARTNERZY / PARTNERS

Siedziba spółki

ul. Noniewicza 49
16-400 Suwałki
tel.: (+48 87) 565 22 17
ssse@ssse.com.pl

Biuro w Ełku

ul. Mickiewicza 15
19-300 Ełk
tel.: (+48 87) 610 62 72
elk@ssse.com.pl

Biuro w Ełku

ul. Mickiewicza 15
19-300 Ełk
tel.: (+48 87) 610 62 72
elk@ssse.com.pl

treść