Ogólnoświatowy konkurs WSIS Prizes 2019- zapraszamy do glosowania

Przełącznik języka

Wyszukiwarka

Ogólnoświatowy konkurs WSIS Prizes 2019- zapraszamy do glosowania

Szanowni Państwo


Uprzejmie informujemy, że Międzynarodowa Unia Telekomunikacyjna w ramach corocznego Światowego Szczytu Społeczeństwa Informacyjnego (WSIS- World Summit on the Information Society), ogłosiła kolejną edycję konkursu, którego celem jest wyłonienie i międzynarodowa promocja najciekawszych programów, projektów lub działań z obszaru cyfryzacji oraz rozwoju społeczeństwa informacyjnego.

WSIS jest największym na świecie, corocznym szczytem w sprawie społeczeństwa informacyjnego, podczas którego w trybie konkursowym wybierane są najlepsze zgłoszone projekty technologiczno-cyfryzacyjne z całego świata.

Do tegorocznej edycji konkursu Centrum Projektów Polska Cyfrowa we współpracy z Ministerstwem Cyfryzacji zgłosiło projekt budowy szybkiego internetu w Polsce pod nazwą „Rural Communities into Gigabit Society”. To przedsięwzięcie obejmuje swoim zasięgiem obszar całego kraju. W ramach I osi Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa finansowana jest budowa nowoczesnej infrastruktury szerokopasmowej, która umożliwi dostęp do internetu o przepustowości co najmniej 30 Mb/s dla gospodarstw domowych oraz co najmniej 100 Mb/s dla szkół. Sieć jest budowana głównie na obszarach wiejskich o rozporoszonej zabudowie, a więc tam gdzie przedsiębiorcy telekomunikacyjni nie inwestują samodzielni ze względu na niską opłacalność inwestycji.

Wybór finalistów konkursu WSIS Prizes następuje na drodze glosowania internetowego. Następnie 5 projektów z każdej kategorii z największą liczbą głosów zostanie ocenionych przez ekspertów WSIS to oni wybiorą najlepszy projekt w każdej z 18 kategorii.

Zachęcamy do wsparcia polskiego projektu poprzez oddanie głosu w trwającym do 10 lutego 2019 r. głosowaniu.

Z zeszłorocznym konkursie WSIS nagrodę otrzymał projekt Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej, zgłoszony przez Ministerstwo Cyfryzacji.

Sposób głosowania został opisany w instrukcji ( do pobrania). Należy zaznaczyć, że aby dany glos był ważny, musi być oddany na jeden projekt w każdej z 18 kategorii (projekt „Rural Communities Into Gigabit Society” jest zgłoszony w 2 kategorii).

Sedecznie zachęcamy do udziału w głosowaniu.

WSIS 2019 – głosuj na swoje ulubione projekty!

PRZEDSIĘBIORCY / COMPANY

PARTNERZY / PARTNERS

Siedziba spółki

ul. Noniewicza 49
16-400 Suwałki
tel.: (+48 87) 565 22 17
ssse@ssse.com.pl

Biuro w Ełku

ul. Mickiewicza 15
19-300 Ełk
tel.: (+48 87) 610 62 72
elk@ssse.com.pl

Biuro w Ełku

ul. Mickiewicza 15
19-300 Ełk
tel.: (+48 87) 610 62 72
elk@ssse.com.pl

treść