Uroczyste otwarcie fabryki płyt wiórowych TANNE Sp. z o.o.- inwestycje Fabryki Mebli „FORTE” S.A. w Podstrefie Suwałki

Przełącznik języka

Wyszukiwarka

Uroczyste otwarcie fabryki płyt wiórowych TANNE Sp. z o.o.- inwestycje Fabryki Mebli „FORTE” S.A. w Podstrefie Suwałki

Szanowni Państwo

       12 kwietnia 2018 r., na terenie Podstrefy Suwałki odbyło się oficjalne otwarcie fabryki płyt wiórowych- inwestycji Przedsiębiorcy Tanne Sp. z o.o., który prowadzi działalność gospodarczą na terenie SSSE w oparciu o Zezwolenie, wydane przez Zarząd Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A.
Jest to jedna z najbardziej znaczących inwestycji na terenie Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.
   W uroczystym otwarciu fabryki udział wzięli m.in.: Wojewoda Podlaski Pan Bohdan Paszkowski, Marszałek Województwa Podlaskiego Pan Jerzy Leszczyński, Wicemarszałek Pani Anna Naszkiewicz oraz Prezydent Suwałk Pan Czesław Renkiewicz.
Suwalską Specjalną Strefę Ekonomiczną S.A. reprezentowali:Prezes Zarząd Pan Prezes Leszek Dec, Wiceprezes Zarząu Pan Wojciech Kierwajtys oraz Wiceprezes Zarządu Pan Jan Stanisław Kap.
    Tanne jest spółką należącą do producenta mebli Fabryki Mebli „FORTE” S.A – jednego z największych producentów mebli do samodzielnego montażu w Europie. Powstała fabryka płyt wiórowych ma w pełni zaspokoić potrzeby własne producenta. Rocznie ma tu być produkowane ponad 500 tys. m³ płyty, która zostanie wykorzystana do produkcji mebli. Zatrudnienie w fabryce płyt już znalazło blisko 240 osób.
   Obecnie „FORTE” posiada cztery nowoczesne zakłady produkcyjne zlokalizowane w Ostrowi Mazowieckiej, Suwałkach, Białymstoku oraz Hajnówce. Oferta produktowa dostosowywana jest do potrzeb rynku. Każdego roku do oferty wprowadzanych jest blisko 1 500 nowych wzorów.
Meble Grupy „FORTE” trafiają nie tylko na rynek krajowy, ale też do 40 innych krajów, m.in. Niemiec, czy Austrii. Za granicę trafia ok. 85 procent produkcji.

   Podczas uroczystego otwarcia fabryki płyt wiórowych Tanne Sp. z o.o. wmurowany został również kamień węgielny w miejscu, w którym za półtora roku zostanie oddana do użytku nowoczesna fabryka mebli- również na terenie Podstrefy Suwałki.
Prezes Zarządu Fabryki Mebli „FORTE” S.A. Pan Maciej Formanowicz, wspominając o planach Spółki, powiedział: „Dzisiaj w tym samym miejscu wmurowujemy kamień węgielny, a za półtora roku oddamy do użytku fabrykę mebli, która pełną zdolność produkcyjną osiągnie w 2021 r. Wówczas Suwałki będą miastem, w którym będzie produkowało się najwięcej na świecie mebli w paczkach do samodzielnego montażu”.

Cieszymy się, że tego typu inwestycje są realizowane na terenie Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Grupie "FORTE" życzymy sukcesów zawodowych i realizacji wszystkich planów biznesowych.

 

PRZEDSIĘBIORCY / COMPANY

PARTNERZY / PARTNERS

Siedziba spółki

ul. Noniewicza 49
16-400 Suwałki
tel.: (+48 87) 565 22 17
ssse@ssse.com.pl

Biuro w Ełku

ul. Mickiewicza 15
19-300 Ełk
tel.: (+48 87) 610 62 72
elk@ssse.com.pl

Biuro w Ełku

ul. Mickiewicza 15
19-300 Ełk
tel.: (+48 87) 610 62 72
elk@ssse.com.pl

treść