Danwood S.A. skorzysta z ulgi podatkowej w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Kolejna inwestycja w Białymstoku

Przełącznik języka

Wyszukiwarka

Danwood S.A. skorzysta z ulgi podatkowej w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Kolejna inwestycja w Białymstoku

Zarząd Suwalskie Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. wydał kolejną decyzję o wsparciu. Otrzymał ją duży Przedsiębiorca Danwood S.A., jeden z najbardziej liczących się na rynku europejskim dostawców prefabrykowanych domów o konstrukcji drewnianej w standardzie „pod klucz”.

Przedmiotem nowej inwestycji będzie budowa w Białymstoku zakładu produkcyjno - magazynowego z częścią biurową i zapleczem socjalnym. Dodatkowo zostaną zakupione maszyny, urządzenia i narzędzia do produkcji oraz wyposażenia hali, a także wartości niematerialne i prawne, w tym: oprogramowanie, patenty i licencje. Ponadto Przedsiębiorca planuje zakup i montaż ogniw fotowoltaicznych.

Powstały zakład będzie produkował zestawy modułów przestrzennych o zaawansowanym stopniu wykończenia oraz panele ścienne.
W związku z nową inwestycją Danwood S.A. poniesie koszty kwalifikowane w wysokości co najmniej 70 mln zł oraz utworzy 20 miejsc pracy i utrzyma ten poziom zatrudnienia przez okres co najmniej 5 lat.
Domy firmy Danwood S.A. cieszą się dużą popularnością w Niemczech, gdzie spółka jest liderem pod względem liczby zbudowanych domów 'pod klucz'.

Poza rynkiem niemieckim domy Danwood S.A. cieszą się dużym zainteresowaniem w Austrii, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii oraz oczywiście w Polsce.
W okresie ponad 25 lat działalności Danwood S.A. przekazał klientom ponad 13 tys. domów. Właścicielem firmy jest GS Engineering & Construction Corp. - koreański lider w dziedzinie projektowania i budownictwa mieszkaniowego oraz energetyki i infrastruktury. GS E&C jest spółką notowaną na giełdzie w Seulu, a korzenie firmy sięgają innego koreańskiego giganta - LG Group.
Więcej o Danwood S.A. https://www.danwood.pl/pl 

Decyzja o wsparciu, uprawniająca do korzystania z pomocy publicznej w postaci zwolnienia w podatku dochodowym CIT lub PIT, dotyczy wszystkich przedsiębiorców: Mikro, Małych, Średnich i Dużych. Przedsiębiorca realizujący nowy projekt inwestycyjny na obszarze zarządzanym przez Suwalską Specjalną Strefę Ekonomiczną S.A. może uzyskać pomoc publiczną w formie zwolnienia z podatku dochodowego od 35% nawet do 70 % wartości zainwestowanego kapitału. 

Każdy nowy Inwestor, każdy lokalny przedsiębiorca może ubiegać się o zwolnienie z podatku dochodowego, jeżeli jego projekt spełni warunki określone w Ustawie. Szczegóły TUTAJ

 

 

 

 

 

PRZEDSIĘBIORCY / COMPANY

PARTNERZY / PARTNERS

Siedziba spółki

ul. Noniewicza 49
16-400 Suwałki
tel.: (+48 87) 565 22 17
ssse@ssse.com.pl

Biuro w Ełku

ul. Mickiewicza 15
19-300 Ełk
tel.: (+48 87) 610 62 72
elk@ssse.com.pl

Biuro w Ełku

ul. Mickiewicza 15
19-300 Ełk
tel.: (+48 87) 610 62 72
elk@ssse.com.pl

treść