e-Urząd Skarbowy - pierwszy pakiet e-usług jest już dostępny

Przełącznik języka

Wyszukiwarka

e-Urząd Skarbowy - pierwszy pakiet e-usług jest już dostępny

Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa uruchomiły 1 lutego 2021 roku internetowy e-Urząd Skarbowy (e-US), czyli system teleinformatyczny dla klientów KAS, który jest dostępny na https://www.podatki.gov.pl/ 

Serwis jest dedykowany podatnikom, płatnikom, pełnomocnikom, komornikom sądowym i notariuszom. Wraz z dodawaniem funkcjonalności, grupa użytkowników będzie obejmować kolejne wyżej wspomniane grupy.

Pierwszy pakiet e-usług jest dostępny od 1 lutego 2021 r. Kolejne funkcjonalności serwisu e-Urząd Skarbowy będą dodawane sukcesywnie do września 2022 r.

Na początku (od 1 lutego 2021 r.) e-Urząd Skarbowy oferuje:
• Dostęp do swoich danych podatkowych (dane o podatniku, działalności gospodarczej, mikrorachunku podatkowym i historii logowania)
• Integrację z usługą Twój e-PIT
• Informację o nałożonych mandatach
• Dostęp do aplikacji e-mikrofirma
• Możliwość płatności online (na początku przez osoby fizyczne w zakresie PIT, CIT, VAT, PCC, podatku od spadków i darowizn, karty podatkowej, opłaty skarbowej, pozostałych podatków i należności niepodatkowych i mandatów). W serwisie będzie dostępna historia płatności online
• Możliwość złożenia w formie elektronicznej niektórych pism (np. wniosku o zaliczenie nadpłaty/zwrotu podatku na poczet innych zobowiązań). Dostępna będzie historia wysłanych dokumentów

Na e-Urząd Skarbowy podatnik (osoba fizyczna) znajdzie m.in. Twój e-PIT (czyli zeznanie podatkowe PIT-28, PIT-36, PIT-37 lub PIT-38), wykaz mandatów karnych, swój numer mikrorachunku podatkowego (na który podatnik wpłaca PIT, CIT i VAT) czy e-mikrofirmę (do generowania i wysyłania JPK).

Usługi i funkcjonalności planowane w kolejnych etapach to m.in.:
• e-zaświadczenia
• integracja z serwisem e-TOLL
• usługi dla notariuszy i komorników sądowych
• usługi dotyczące m.in. składania wniosków i udostępniania informacji o stanie spraw

Dostęp do serwisu e-Urząd Skarbowy będzie możliwy tylko ze strony podatki.gov.pl po zalogowaniu się Profilem Zaufanym, e-Dowodem lub poprzez bankowość elektroniczną. Do usługi Twój e-PIT będzie można zalogować się także danymi podatkowymi.

Serwis działa przez całą dobę i można z niego korzystać z dowolnego urządzenia podłączonego do internetu.
Użytkownik będzie miał dostęp do informacji i usług dotyczących go bezpośrednio, a w kolejnych etapach również do spraw innych podatników, do których uzyskał pełnomocnictwo lub dostęp do konta.

PRZEDSIĘBIORCY / COMPANY

PARTNERZY / PARTNERS

Siedziba spółki

ul. Noniewicza 49
16-400 Suwałki
tel.: (+48 87) 565 22 17
ssse@ssse.com.pl

Biuro w Ełku

ul. Mickiewicza 15
19-300 Ełk
tel.: (+48 87) 610 62 72
elk@ssse.com.pl

Biuro w Ełku

ul. Mickiewicza 15
19-300 Ełk
tel.: (+48 87) 610 62 72
elk@ssse.com.pl

treść