Suwalska SSE S.A. wydała kolejne dwie decyzje o wsparciu

Przełącznik języka

Wyszukiwarka

Suwalska SSE S.A. wydała kolejne dwie decyzje o wsparciu

Mimo wielu negatywnych konsekwencji związanych z Covid-19, Przedsiębiorcy z obszaru zarządzanego przez Suwalską Specjalną Strefę Ekonomiczną S.A. (mapa obszaru Suwalskiej SSE - TUTAJ), inwestują we własne firmy, wprowadzając innowacyjne rozwiązania technologiczne i deklarując powstanie nowych oraz utrzymanie dotychczasowych miejsc pracy.

W dniu wczorajszym tj. 19 stycznia br. Zarząd SSSE S.A. wydał kolejne dwie decyzję o wsparciu.

Przedsiębiorca BAKO BARTNIK KOWALCZUK spółka jawna zainwestuje co najmniej 5, 2 mln złotych kosztów kwalifikowanych, by zwiększyć zdolność produkcyjną istniejącego przedsiębiorstwa poprzez zakup nowoczesnych maszyn i urządzeń oraz systemu informatycznego pozwalającego na automatyzację procesu produkcji. Dodatkowo Przedsiębiorca zwiększy dotychczasowe zatrudnienie, kształtujące się na poziomie 46 pracowników o dwóch nowych pracowników i utrzyma to zatrudnienie prze okres 3 lat. Wspomniana inwestycja zostanie zrealizowana w miejscowości Szypliszki, w powiecie suwalskim.
BAKO BARTNIK KOWALCZUK zajmuje się produkcją i dystrybucją wysokiej jakości drewnianej stolarki budowlanej. Realizują okna typowe dla budownictwa wielorodzinnego oraz projekty indywidualne zgodnie z życzeniami klientów. Jakość pamięta się o wiele dłużej niż cenę – to zasada, którą kieruje się firma. Jakość –to jeden z naszych głównych standardów. Jest dla nas kwestią priorytetową, która nie uznaje kompromisów i uproszczeń. Pragniemy, byś zapamiętał nas jako firmę dbającą o tę najważniejszą cechę w profesjonalny sposób.
Firma BAKO BARTNIK KOWALCZUK spełnia wymagania normy dotyczące Łańcucha Kontroli Pochodzenia Produktu FSC®. Zakres certyfikacji: produkcja i sprzedaż drewnianych okien, drzwi, bram garażowych, okiennic, żaluzji oraz listew i dodatków ozdobnych.

Kolejnym Przedsiębiorcą, który w dniu wczorajszym otrzymał decyzję o wsparciu jest A.G. INSTAL Andrzej Gajewski. To już druga decyzja o wsparciu tego Przedsiębiorcy, producenta urządzeń elektrycznych. W związku z nową inwestycją, mającą na celu podniesienia zdolności produkcyjnej istniejącego przedsiębiorstwa, znajdującego się w Suwałkach, A.G.INSTAL poniesie koszty kwalifikowane w wysokości co najmniej 4 mln złotych oraz zwiększy dotychczasowe zatrudnienie - obecnie na poziomie 18 pracowników - o 1 nowego pracownika i utrzyma to zatrudnienie przez okres 3 lat. Przedsiębiorca A.G. INSTAL planuje budowę dodatkowej hali produkcyjno-magazynowej, wyposażenie jej w nowoczesne maszyny i urządzenia do obróbki przewodów elektrycznych.

Przedsiębiorcom życzymy wielu sukcesów zawodowych.

Zapraszamy do kontaktu wszystkich przedsiębiorców z obszaru zarządzanego przez SSSE S.A., którzy zamierzają inwestować w swoje firmy, by skorzystali ze wsparcia w formie zwolnienia z podatku dochodowego (PIT lub CIT).

Więcej ma temat decyzji o wsparciu i zasadach jej uzyskania TUTAJ

    

PRZEDSIĘBIORCY / COMPANY

PARTNERZY / PARTNERS

Siedziba spółki

ul. Noniewicza 49
16-400 Suwałki
tel.: (+48 87) 565 22 17
ssse@ssse.com.pl

Biuro w Ełku

ul. Mickiewicza 15
19-300 Ełk
tel.: (+48 87) 610 62 72
elk@ssse.com.pl

Biuro w Ełku

ul. Mickiewicza 15
19-300 Ełk
tel.: (+48 87) 610 62 72
elk@ssse.com.pl

treść