II edycja Forum Wizja Rozwoju

Przełącznik języka

Wyszukiwarka

II edycja Forum Wizja Rozwoju

Szanowni Państwo

W dniach 24-25 czerwca br. roku w Gdyni odbyła się II edycja Forum Wizja Rozwoju. Pomimo krótkiej historii, jest to jedno z większych wydarzeń ekonomicznych w kraju. Tegoroczna edycja była objęta Honorowym Patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, który również zaszczycił swoją obecnością Forum. Partnerami wydarzenia ponadto byli Ministerstwo Pracy i Polityki Społeczne, Ministerstwo Finansów, Przewodniczący Komisji Polityki Senioralnej, Ministerstwo Cyfryzacji, Ministerstwo Obrony Narodowej, Ministerstwo Infrastruktury, Ministerstwo Rozwoju i Inwestycji, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

W ramach tegorocznej edycji konferencji odbyło się 16 bloków tematycznych, w ramach których przeprowadzono aż 100 paneli dyskusyjnych.

Miło nam poinformować, że do jednej z debat zaproszony został Prezes Zarządu Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. Pan Leszek Dec. Tematem tego panelu były inwestycje w Polsce wschodniej i odbył się w ramach bloku Inwestycje. Dyskusja traktowała o infrastrukturze i rozbudowie sieci komunikacyjnej. Obok Pana Leszka Dec, w debacie tej udział wzięli Pan Tomasz Buczyński (Dyrektor Departamentu Kolejnictwa w Ministerstwie Infrastruktury), Pan Artur Chojecki (Wojewoda Warmińsko – Mazurski), Pan Przemysław Cieszyński (Członek Zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego) oraz Pan Przemysław Spyra (Prezes Zarządu Inwestycje.pl S.A.). Dyskusja została poprowadzona przez Panią Agnieszkę Beńko, Zastępcę Dyrektora Polskiego Instytutu Ekonomicznego.

Podczas Forum odbyło się szereg wydarzeń towarzyszących, takich jak 35 – Lecie powstania Solidarności Walczącej Oddziału Trójmiasto, Hackacthon Forum Wizja Rozwoju, czy ogłoszenie fuzji PKN Orlen oraz Grupy Lotos. Jednym z takich wydarzeń było również wręczenie nagród gospodarczych w siedmiu kategoriach:
- Społeczna odpowiedzialnośc biznesu – nagroda trafiła do Adamed Pharma S.A.
- Badania, rozwój i transfer nowoczesnych technologii – laureatem został KGHM Polska Miedź S.A.
- Ekomobilność – wyróżnienie zostało przyznane przedsiębiorstwu Energa SA,
- E-gospodarka – nagrodzono firmę Transition Technologies S.A.
- Start – up – przyznano przedsiębiorstwu PIAP Spacje Sp. z o.o.
- Innowacje – nagroda została przyznana Firmie Hydromega Sp. z o.o.
- Zarządzanie – wyróżniono Grupę LOTOS

Ponadto, w związku z stuleciem niepodległości przyznano również nagrodę specjalną, która trafiła do PKN Orlen.

Zachęcamy do zapoznania się z relacją fotograficzną z wydarzenia dostępną pod tym linkiem: https://www.facebook.com/WizjaRozwoju/

PRZEDSIĘBIORCY / COMPANY

PARTNERZY / PARTNERS

Siedziba spółki

ul. Noniewicza 49
16-400 Suwałki
tel.: (+48 87) 565 22 17
ssse@ssse.com.pl

Biuro w Ełku

ul. Mickiewicza 15
19-300 Ełk
tel.: (+48 87) 610 62 72
elk@ssse.com.pl

Biuro w Ełku

ul. Mickiewicza 15
19-300 Ełk
tel.: (+48 87) 610 62 72
elk@ssse.com.pl

treść