Noworoczne Spotkanie Przedsiębiorców Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Wyszukiwarka

Noworoczne Spotkanie Przedsiębiorców Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

W dniu 3 lutego 2018 roku w Suwałkach odbyło się pierwsze takie Noworoczne Spotkanie Przedsiębiorców Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Swoją obecnością zaszczycił zebranych Pan Jarosław Zieliński, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Poseł RP. Pan Minister przedstawił główne założenia, niedawno uchwalonej przez Sejm RP, Konstytucji dla biznesu. Ustawa ta została przygotowana przez Rząd Prawa i Sprawiedliwości. Jest to już kolejny instrument wsparcia przedsiębiorców, stanowiący uzupełnienie dla specjalnych stref ekonomicznych.

Prezes Zarządu Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. Leszek Dec przedstawił wyniki SSSE za rok 2017 oraz plany na rok 2018. Podsumowanie jest niezwykle korzystne dla Suwalskiej Strefy. Przekroczono próg 3,5 mld faktycznie poniesionych nakładów inwestycyjnych oraz 10 tys. miejsc pracy. Tylko w 2017 roku przedsiębiorcy utworzyli prawie 569 nowych etatów i ponieśli nakłady inwestycyjne w kwocie ponad 560 mln złotych. W planach przedstawiono najistotniejsze założenia zmian, które zostaną wprowadzone wraz z wejściem w życie ustawy o wspieraniu nowych inwestycji.

Drugą część spotkania uświetnił zespół Teatr Piosenki, działający przy Augustowskich Placówkach Kultury, prowadzony przez Panią Elżbietę Granacką. Zespół wykonał repertuar przede wszystkim Przemysława Gintrowskiego oraz Jacka Kaczmarskiego.
W spotkaniu udział wzięli Inwestorzy działający w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej oraz przedstawiciele instytucji na co dzień współpracujący z Przedsiębiorcami.

Po koncercie odbyła się uroczysta kolacja dla Przedsiębiorców i zaproszonych gości, podczas której odbywały się rozmowy biznesowe.

Serdecznie dziękujemy Państwu za uczestnictwo w wydarzeniu.

PRZEDSIĘBIORCY / COMPANY

PARTNERZY / PARTNERS

Siedziba spółki

ul. Noniewicza 49
16-400 Suwałki
tel.: (+48 87) 565 22 17
ssse@ssse.com.pl

Biuro w Ełku

ul. Mickiewicza 15
19-300 Ełk
tel.: (+48 87) 610 62 72
elk@ssse.com.pl

Biuro w Ełku

ul. Mickiewicza 15
19-300 Ełk
tel.: (+48 87) 610 62 72
elk@ssse.com.pl

treść