Grupa AQUAEL obchodzi jubileusz

Wyszukiwarka

Grupa AQUAEL obchodzi jubileusz

To jedna z największych i najprężniej rozwijających się firm w mieście. Choć w Suwałkach AQUAEL – światowy lider w branży akwarystycznej - produkuje od siedemnastu lat, to Grupa ma za sobą już blisko trzydziestoletnią tradycję.

A wszystko zaczęło się w listopadzie 1984 r. kiedy Bogumiła i Janusz Jankiewicz, dosłownie na kuchennym stole, wyprodukowali pierwszy własny „brzęczyk". Przeznaczony był na lokalny rynek. Produkt okazał się strzałem w dziesiątkę i małżeństwo z miesiąca na miesiąc zwiększało jego produkcję, potem zatrudnienie, a następnie asortyment. Dziś firma w swojej ofercie ma już przeszło 2 tys. produktów, które są potrzebne do założenia i pielęgnacji m in. akwarium słodkowodnego oraz stawu ogrodowego m.in. : filtry, grzałki, pokrywy oświetleniowe, kompletne zestawy akwariowe. Główny zakład produkcyjny mieści się w Suwałkach na terenach Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Tam powstaje większość produktów firmy, zwłaszcza tych akwarystycznych. Preparaty i pokarmy akwarystyczne produkowane są w filii – w Warszawie, zaś klatki, miski, kuwety, zabawki i transportery dla zwierząt – w Bornem Sulinowie.

Suwalski zakład produkcyjny powstał w 1998 r., i był sukcesywnie rozbudowywany do rozmiarów blisko 14 tys. m kw. Dwa lata temu właściciele postanowili rozbudować część logistyczną. Dzięki temu w tym roku przybyło nam kolejnych 4,7 tys. m kw. powierzchni magazynowej – mówi Arkadiusz Soroka, Dyrektor Zakładu w Suwałkach.

Nowa inwestycja ma również związek z kolejną dziedziną, w której firma z Suwałk postanowiła zaistnieć – branżą energii odnawialnej. AQUAEL jest producentem m in. Solarnych lamp ogrodowych i prądnic wiatrowych wykorzystywanych do grzania wody czy zasilania urządzeń elektrycznych.

To firma - symbol suwalskiej strefy. Działa w SSSE prawie od jej początku i jest jednym z najaktywniejszych podmiotów. Jej ostatnia inwestycja powstała w imponującym tempie. Potwierdza to opinie, że nasze tereny inwestycyjne są doskonale przygotowane do szybkich inwestycji, a region dostarcza kadrę na odpowiednim poziomie. To, że firma sprzedaje z sukcesem produkty na całym świecie łamie mity o niedostępności komunikacyjnej i potwierdza opłacalność inwestycji w naszej strefie – mówi Robert Żyliński, prezes Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Przypomnijmy, że AQUAEL dysponuje obecnie trzema zakładami produkcyjnymi o łącznej powierzchni prawie 30 tys. m kw. zatrudniających łącznie ok. 500 osób. Oferta firmy obejmuje siedem marek (AQUAEL, AQUA SZUT, COMFY, PET INN, ACTI, LEDDY i VENTUS), a jej produkty można nabyć w około 100 krajach na sześciu kontynentach.

- Sukces ten był możliwy dzięki uporowi, wytężonej pracy, nieustannemu inwestowaniu w rozwój oraz... przysłowiowemu łutowi szczęścia. Nie osiągnęlibyśmy tego, gdyby nie wierni partnerzy biznesowi: sklepy i hurtownie zoologiczne, które – można to rzec bez przesady – są jego współtwórcami – dodaje Arkadiusz Soroka. Poza Polską, gdzie firma ma własną sieć sklepów, produkty AQUAEL są dostępne nawet w tak egzotycznych miejscach jak Mauritius, Reunion czy Haiti.

Suwalska SSE to obecnie 375,6 ha w siedmiu podstrefach: Suwałki, Grajewo, Białystok i Łomża w woj. podlaskim, Ełk i Gołdap (warmińsko-mazurskie) oraz Małkinia Górna (mazowieckie). W strefie działa 91 firm, które zatrudniają prawie 6,5 tys. osób i zainwestowały ponad 2 ,1 mld zł. Firmy, które tylko w tym roku dostały zezwolenia mają zainwestować łącznie ok. 602 mln zł, zatrudnić 220 nowych pracowników oraz utrzymać ok. 2 tys. miejsc pracy.

 

PRZEDSIĘBIORCY / COMPANY

PARTNERZY / PARTNERS

Siedziba spółki

ul. Noniewicza 49
16-400 Suwałki
tel.: (+48 87) 565 22 17
ssse@ssse.com.pl

Biuro w Ełku

ul. Mickiewicza 15
19-300 Ełk
tel.: (+48 87) 610 62 72
elk@ssse.com.pl

Biuro w Ełku

ul. Mickiewicza 15
19-300 Ełk
tel.: (+48 87) 610 62 72
elk@ssse.com.pl

treść